چگونه کریستال های خود را تمیز کنیم؟


یکی از اولین مواردی که هنگام شروع کار با کریستال ها باید یاد بگیرید نحوه تمیز کردن آنهاست . این تمیز کردن فیزیکی نیست بلکه چگونگی پاک کردن انرژی آن هاست. کریستال ها ویژگی حساسی دارند که انرژی ها را به خود جذب میکنند و آنهارا ساطع میکنند. اگر قبلا کریستال های خود را پاک نکرده اید نگران این موضوع نباشید شما تنها نیستید بسیاری از افراد هستند که از این موضوع اطلاعی ندارند.

چرا شما نیاز دارید که کریستال های خود را تمیز کنید؟

کریستال ها انواع احساسات و افکار افراد  پیرامون خود و انرژی محیطی که در آن قرار دارند را به خود جذب میکند. بعضی وقت ها این انرژی ها دریافتی هم راستا با هدف و انرژی های طبیعی آن کریستال نیست که این موضوع خواص کریستال را ضعیف میکند.

به عنوان مثال ، اگر از کریستالی برای بهبود چاکراهی استفاده کنید ، آن کریستال اگر تمیز نشده باشد  میتواند به چاکراه مربوطه آسیب وارد کند . برای همین موضوع  همیشه قبل از استفاده از آنها باید آنها را تمیز کنید. 


لیست زیر فقط یک راهنمای کلیست و بر اساس تجربه طی سالیان متمادی بدست آمده است. نظرات در مورد تمیز کردن کریستالها متفاوت است و شما ممکن است با گذشت زمان روال تمیز کردن خود را توسعه دهید.

چه زمانی کریستال ها نیاز به تمیز شدن دارند؟

  • زمانی که تازه آنهارا میخرید.
  • زمانی که قبلا آنهارا هیچ وقت تمیز نکرده اید.
  • بعد از اتمام انرژی درمانی.
  • بعد از استفاده از آنها برای متعادل سازی چاکراهای انرژی
  • بعد از به همراه داستن آنها در طی روز.
  • زمانی که شخص دیگری به کریستال های شما دست زده و انهارا لمس کرده است
  •  قبل و بعد از استفاده از آنها در یک شبکه کریستالی
  • زمانی که احساس میکنید کریستال به پاکسازی نیاز دارد.

روش های تمیز کردن کریستال ها؟

روش ها و متد های فراوانی برای پاک و تمیز کردن انرژی های یک کریستال وجود دارد که بعضی از متد ها و روش ها (آب ، نمک  یا خورشید ) ممکن است به کریستال های شما آسیب وارد کند . که در زیر روش هایی را به شما آموزش میدهیم که با استاندارد های روز دنیا پیش میرود.

دود و بخور دادن

این روش محبوب پاک سازی بومیان آمریکا از بسته های خشک و سفید گیاه سالویا استفاده می کند . شما میتوانید گیاه سالویا را بسوزانید و دود آنرا در معرض کریستال قرار دهید . دقت داشته باشید که ظرفی را زیر گیاه قرار دهید تا خاکستر های ناشی از سوزاندن گیاه به محیط شما آسیب وارد نکند. اگر به بو و دود حساس هستید میتوانید این کار را در محیط باز انجام دهید.

 

نور ماه شب چهارده

در شبی که ماه کامل است کریستال های خود را روی یک طاقچه پنجره که رو به ماه است قرار دهید. و یک شب کامل بگزارید کریستال ها زیر نور بمانند .

کاسه آواز تبتی

این کاسه های فلزی بودایی به همراه یک بالشتک برای استراحت آنها و یک تکه چوب قرار دارند. هنگامی که چوب را دور کاسه میچرخانید صدایی تولید میکند که آن صدا باعث پاکسازی انرژی های منفی کریستال شما میشود.

شارژر هرمی

یکی از ساده ترین روش های شارژ کردن و تخلیه انرژی های منفی کریستال است . به این صورت که کریستال های خود را داخل شارژر هرمی قرار میدهید و بعد مدت زمانی مشخص آنها را از داخل آن خارج مینمایید.

 

 

 

 

 

اینها فقط بخشی از متد ها و روش های پاکسازی جواهرات و کریستال هاست . اگر شما روش های دیگری را نیز میشناسید حتما در همین صفحه با ما و مخاطبان عزیزمان به اشتراک بگذارید . 

با تشکر

 

نظرات کاربران


اگر تصویر خوانا نیست اینجا کلیک کنید
همزمان با تأیید انتشار نظر من، به من اطلاع داده شود.
* نظر هایی كه حاوی توهین است، منتشر نمی شود.
* لطفا از نوشتن نظر های خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.